Potop Barcelone u Portugalu, Ronaldo u nadoknadi za pobjedu Uniteda, Bayern dominantan

Kompletirano je drugo kolo Lige prvaka s večerašnjih šest susreta koji su počeli u 21 sat.

Nakon ubjedljivog poraza od Bayerna (0:3), Barcelona je identičnim rezultatom izgubila i od Benfice.

Domaćin je u Lisabonu poveo nakon sjajnog prodora i pogotka urugvajskog napadača Darwina Nuneza već u trećoj minuti, prednost Benfice je zatim u drugom poluvremenu udvostručio Rafa Silva, a potom Nunez u 79. minuti udarcem s bijele tačke zaključio konačan rezultat. Da stvari budu gore za Barcu, crveni karton tri minuite prije kraja dobio je Eric Garcia…

Bayern je bio dominantan protiv kijevskod Dinama (5:0) uz dva pogotka Roberta Lewandowskog.

Manchester United i Villarreal su zamalo podijelili bodove na Old Traffordu. Zamalo. Španci su poveli preko Paca Alcacera u 53. minuti, sedam minuta kasnije izjednačio je Alex Telles lijepim pogotkom. Kada se činilo da će meč biti završen remijem, u sudijskoj nadoknadi se “ukazao” Cristiano Ronaldo i pogodio za trijumf Crvenih đavola.

U večerašnjem derbiju Juventus je sa minimalnih 1:0 savladao aktuelnog evropskog prvaka Chelsea. Pobjedonosni gol djelo je Federica Chiese na početku drugog poluvremena, nakon odličnog Bernardeshijevog pasa u prostor.