Potpuno ludilo u Njemačkoj: Jamal Musiala minut pred kraj donio Bayernu titulu prvaka!

Fudbaleri Bayern Minhena osvojili su 11. uzastopnu titulu prvaka Njemačke nakon što su u posljednjem kolu Bundeslige pobijedili u gostima Koeln 2:1, a Borussija Dortmund remizirala kući s Mainzom 2:2.

Dortmund je imao apsolutno sve u svojim rukama jer bi pobjedom na domaćem terenu protiv Mainza osvojio titulu nakon 10 godina, ali Milioneri nisu uspjeli.

Stvari su katastrofalno počele po Borussiju jer Mainz preko Hanche-Olsena već u 15. minuti stiže vo vodstva. Svega četiri minute kasnije domaći imaju penal, ali Haller nije bio precizan s bijele tačke. Kazna za to stigla je u 24. minuti kada Onisiwo pogađa za velikih 0:2.

Dortmund apsolutno sve karte baca u napad, ali do gola nije mogao sve do 69. minute kada za smanjenje prednosti gostiju pogađa Portugalac Raphael Guerreiro. Ispostavilo se na kraju da je to bilo prekasno jer je Dortmund postigao još 'samo' jedan gol i to u sudijskoj nadoknadi.

Bayern jedva dobio Koelna

Mogao je Dortmund 'ni kriv ni dužan' do titule, ali Bayern se izvukao u zadnji čas u Koelnu.

Bayern je na najbolji mogući način otvorio susret u Koelnu i pogodio nakon osam minute preko Komana. Taj rezultat je bio na snazi sve do devet minuta pred kraj kada je goste iz Minhena najbrutalnije šokirao Ljubičić koji pogađa s penala za 1:1.

Tada se činilo da će titula ipak završiti u Dortmundu, ali da to ne bude tako pobrinuo se Jamal Musiala koji pogađa u 89. minuti i donosi 11. uzastopnu titulu Bavarcima.