Povreda Karima Benzeme. Da li je to razlog za paniku u Realu?

Bio je to daleko od idealnog dana za Real Madrid, jer su "Kraljevi" protiv Elceha (2:2) izgubili dva boda i vidjeli povredu Karima Benzeme.

Francuski nogometaš se držao za nogu dok je izlazio sa terena (zamijenio ga Luka Jović u 58. minuti), a vjeruje se da je povrijedio koljeno.

Navijači Reala na stadionu Santiago Bernabeu u nedjelju su bili zabrinuti, gledajući kako njihova zvijezda napušta teren, znajući da bi svaki duži izostanak mogao biti poguban za "Los Blancose". Vjeruje se da je Benzema izašao iz igre zbog predostrožnosti, ali se očekuju ljekarski testovi.

Težinu Benzemine ozljede treba utvrditi, ali je dobra vijest da je sljedeći susret tek za deset dana, a definitivno bi iskusni napadač trebao biti spreman za duel protiv francuskog Paris Saint Germainea u osmini finala evropske Lige prvaka (15. februar).

No, trener Carlo Ancelotti nema previše drugih opcija do povratka svog golgetera.

Srbijanski napadač Luka Jović zamijenio je Benzemu tokom utakmice protiv Elchea. Imao je trenutak briljantnosti ove sezone, golom i asistencijom protiv Real Sociedada još u decembru.

Međutim, njegova forma je po sistemu "toplo-hladno", zbog čega Jović nije uspio izboriti mjesto startera u Realu od dolaska iz njemačkog Eintrachta iz Frankfurta 2019. godine.

Još jedna rezerva Benzemi je Mariano, koji je ove sezone nastupio samo u tri navrata u španskoj ligi, propustivši nedavne utakmice zbog povrede.

Jedna od glavnih briga u vezi s Jovićem i Marianom je nedostatak minutaže. Benzema je do sada ove sezone odigrao 2.359 minuta, uz 24 postignuta gola, dok Jović (432 minute, 1 gol) i Mariano (178, bez golova) imaju mnogo manje.