Prekinuli katastrofalan niz: “Zmajevi” pobijedili iz šestog pokušaja i postigli gol nakon 377 minuta

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, u posljednjoj provjeri pred start Lige nacija, savladala je večeras na zeničkom Stadionu Bilino polje Luksemburg s minimalnih 1:0.

Bio je to sedmi trijumf “Zmajeva” u isto toliko međusobnih duela s Luksemburgom, ali i prvi trijumf bh. tima nakon pet utakmica bez pobjede te četiri uzastopna poraza, u kojima u tri posljednja meča nisu postigli ni gol.

Večerašnji gol Edina Džeke, koji je postigao u 86. minuti, ujedno je i prvi gol bh. selekcije nakon 377 minuta bez postignutog gola.

Reprezentacija BiH naredni susret igra 4. juna ove godine na gostovanju kod Finske, u okviru 1. kola UEFA Lige nacija.