Premijer liga: Zrinjski nezadrživ, Sloboda na dnu

Zrinjski iz Mostara je ostvario pobjedu na gostovanju u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine nad Tuzla Cityjem rezultatom 2:1.

Prvu priliku na utakmicu u Srebreniku imao je Nemanja Bilbija. Međutim, kapiten Zrinjskog nije bio precizan u 11. minuti. Bilbija je lošeo šutira u 25. minuti.

Kolosalna šansa

Domaći su imali najbolju priliku u 31. minuti. Allan Eleouet ipak nije uspio realizovati kolosalnu šansu.

U 40. minuti gosti su tražili gol nakon udarca Bilbije i odbrane golmana Barcole. No, sudije se nisu oglasile. Odnosno, nisu signalizirale da je lopta prešla gol-crtu.

Odluka o pobjedniku je riješena u drugom dijelu.

Nakon solo prodora Niko Janković je "projektilom" pogodio mrežu domaćeg tima za vodstvo u 65. minuti.

Nikola Mandić je u 80. minuti povisio na 2:0 za Mostarce. Tada se činilo da je meč i definitivno odlučen.

Međutim, domaći su preko Jasmina Čelikovića u 84. minuti vratili nadu. Na tome ipak i završilo.

Do kraja su Mostarci sačuvali prednost i osvojili nova tri boda,. Aktuelni prvaci su se učvrstili na prvom mjestu premijerligaške tablice.

Nogometaši Posušja upisali su domaću pobjedu nad Slobodom u 18. kolaH.

Posušaci su do pobjede 2:1 došli preokretom u drugom poluvremen. Na poluvremenu su gosti iz Tuzle imali vodstvo od 1:0.

Boban promašio penal

Gabrijel Boban u 10. minuti nije uspio savladati golmana Slobode iz jedanaesterca. Melvin Osmić u 25. minuti je pogodio za Slobodino vodstvo.

Ipak, u nastavku je Posušje preko Luke Begića u 50. i Bobana u 79. minuti došlo do svoje šeste pobjede u ovoj sezoni.

Nakon nekompletnog 18. kola Posušje je sedmo na ljestvici s 22 boda, a Sloboda posljednja sa 16.

Sa 36 bodova na vrhu je Zrinjski.

Rezultati 18. kola: Tuzla City - Zrinjski 1:2, Posušje - Sloboda 2:1, Velež - Široki Brijeg 4:4, Sloga - Igman (kasnije igrano). Meč Sarajevo - Željezničar je odgođen. Ponedjeljak: Leotar - Borac (13 sati).

Poredak: Zrinjski 36 bodova (17 utakmica), Široki Brijeg 33 (18), Borac 30 (17), Željezničar 28 (17), Sarajevo 25 (17), Velež 23 (17), Posušje 22 (18), Tuzla City 21 (18), Leotar 18 (17), Igman 17 (17), Sloga Doboj 17 (17), Sloboda 16 (18).