Godinu nakon ubistva Amre Kahrimanović u Tuzli, danas je obilježena godišnjica pred zgradom Uprave policije Tuzlanskog kantona.
Mirnim protestima građani i porodica Kahrimanović ukazali su na broj ubijenih žena u protekloj godini u BiH.
Zločin femicida
Pored mirnog protesta, brat Amre Kahrimanović ležao je ispred zgrade Ministarstva unutrašnjih poslova poliven crvenom farbom, ispred ispisanih imena žena, kako bi ukazao na nepostojanje zločina femicida u Krivičnom zakonu Federacije BiH.

U Tuzlanskom kantonu od novembra 2022. godine ubijene su Hana Jašarević, Miralema Mehmedović, Nizama Hećimović, Tahira Čamdžić, Amra Kahrimanović, Selma Baluković, Kada Subašić, Halida Mujedinović , Amela Čičkušić i njeno dvoje djece.

Amru Kahrimanović na radnom mjestu ubio je policijski službenik Elvis Ćustendil, presuđenog prvobitno na sudu u Tuzli na 25 godina zatvora. Nakon žalbe, Vrhovni sud je povećao kaznu na 30 godina.
Kobne večeri Amra je pozvala policiju kako bi goste Ćustendila i njegovog prijatelja udaljili iz njenog lokala.
Međutim, policajci su iz objekta udaljili Elvisovog prijatelja, ali ne i Elvisa. Nakon što je Amra ponovo zatražila od Ćustendila da napusti objekt, on je iz službenog pištolja u Amrina leđa ispalio 17 metaka, te pobjegao sa mjesta zločina.

Ovo ubistvo otkrilo je niz propusta u radu Uprave policije u Tuzlanskom kantonu - od toga da policijski službenici 30 godina, po izjavi tadašnjeg ministra unutrašnjih poslova TK Hajrudina Mehanovića, nisu imali sistematski ljekarski pregled, da službeno oružje nose kući i tokom slobodnih dana, te da niko ne vodi evidenciju o nošenju istog mimo radnog vremena.
Mir, mir niko nije kriv
Iako se radi o potvrđenim informacijama koje dokazuju evidentne propuste u radu Uprave policije MUP-a TK, Tužilaštvo Tuzlanskog kantona 6. avgusta 2024. donosi naredbu o nesprovođenju istrage protiv odgovornih lica u MUP TK zbog krivičnog djela – nesavjestan rad u službi.

Kako tvrdi tužilac Kenan Balić, ne postoji osnov sumnje da su učinili to djelo.
Porodica ubijene Amre Kahrimanović razočarana je ovakvom odlukom:
"Znate kako su provodili istragu, tužilac slao dopise njima (MUP TK), oni njemu odgovarali. To je bila istraga. Elvis Ćustendil je peti čovjek po činu bio u toj ustanovi.

Oni ponižavaju nas žrtve,“ kaže u razgovoru za Raport Nedžad Kahrimanović, brat ubijene Amre.
Razočaran je, kako kaže bahatim i neempatičnim odnosom kako vlasti, tako i pravosudnih i policijskih institucija.
Napomenuo nam je da kada je Damir Hodžić, sin Amre u razgovoru sa predsjednikom Skupštine Tuzlanskog kantona Žarkom Vujovićem uz potpise građana zatražio ponovo tematsku sjednicu Skupštine Tuzlanskog kantona kako bi se raspravljalo o smjeni tadašnjeg resornog ministra Hajrudina Mehanovića, dobio je odgovor da to ne mogu tražiti građani, već neko od zastupnika.
Kada je Hodžić pitao, hoćete li biti to Vi, kaže da mu je Vujović odgovorio “majstore, ja sam to jednom učinio.“

Za Kahrimanovića je ponižavajuća i ocjena Vlade Tuzlanskog kantona kojom konstatiraju odličnim rad direktora Uprave policije Dževada Kormana.
„Mi svi vidimo šta se dešava. Oni se kriju iza zakona, oni zatvaraju nas žrtve. Vlada daje odličnu ocjenu MUP-u TK u kome su u 2024. godini ubijene tri žene“, tvrdi Kahrimanović.
Zločin u Gradačcu
Nizama Hećimović ubijena je u Gradačcu 2023. godine. Nermin Sulejmanović bio je suprug Nizame, već ranije evidentiran u policijskim dosijeima za različita djela.
Ubistvo je počinio pred malodobnom kćerkom, prenoseći sve na društvenim mrežama uživo.