Prizor koji je obišao svijet: Sarabia objasnio zašto je vojnički salutirao nakon gola Hrvatskoj

Španija je u spektakularnoj utakmici u osmini finala Eura izbacila Hrvatsku rezultatom 5:3 nakon produžetaka i ušla u četvrtfinale, gdje će se u petak boriti sa Švicarskom za mjesto u polufinalu.

Hrvatska je povela autogolom koji je pripisan Pedriju u 20. minuti, poravnao je Sarabia u 38. minuti, da bi Azpilicueta u 57. i Ferran Torres u 77. minuti u nastavku doveli Španiju u vodstvo 3-1. No, Oršić u 85. i Pašalić u drugoj minuti sudijske nadoknade uspjeli su poravnati na 3-3 i odveti dvoboj u produžetak. U dodatnih pola sata su Morata u 100. i Oyarzabal u 103. minuti ipak odveli Španiju među posljednjih osam.

Strijelac gola kojim je Španija izjednačila, Pablo Sarabia, svoj je pogodak proslavio vojničkim salutiranjem, a sada je objasnio da je to bilo upućeno njegovoj sestri, pripadnici Španske civilne garde, koja je bila na tribinama.

"Moj otac je isto bio vojnik i to je bio način da im posvetim gol i pokažem kolika mi je čast nositi dres španske reprezentacije. To je jako, jako velik ponos i nešto posebno, jer predstavljate mnoge ljude, sve Špance", pojasnio je.