SP u rukometu: Njemačka u drami pobijedila Srbiju

pobijedila Srbiju njemački rukometaši slave pobjedu nad srbijom

Njemačka je u drugom kolu grupe E Svjetskog prvenstva u rukometu u neobičnoj utakmici s atomskim napadima i očajnim odbranama s 34:33 pobijedila Srbiju. Njemačka napravila je ogroman korak prema prenošenju četiri boda u drugi krug takmičenja. Njemačka je u prvom kolu pobijedila Katar, dok je Srbija bila bolja od Alžira. Srbija je u susret ušla s velikim ambicijama zbog odličnih rezultata u posljednjih godinu dana i nekoliko vrhunskih izvedbi pred početak SP-a. No, protiv Nijemaca nisu mogli.

Problematična odbrana

Njemačka je od prve minute bila bolja, stalno je imala po dva, tri gola razlike. Srbija je dosta griješila u napadu i nikako nije mogla uhvatiti priključak. Napad Srbije je u prvom poluvremenu odigrao dobro, no problem je bila odbrana. Srbija je u prvih 30 minuta primila čak 19 golova, a poluvrijeme je završilo 19:17 za Njemačku.

Na početku drugog poluvremena igralo se uglavnom gol za gol, a onda su se Nijemci malo odvojili i u 27. minuti otišli su na 24:20. Srbija je tada napravila nekoliko grešaka u napadu, a Nijemci su nastavili kažnjavati propusnost srbijanske odbrane i vrlo brzo su otišli na +5 (26:21).

Srbija se uspjela vratiti na -3, no problem momčadi Tonija Gerone je bila obrana. Srbija nije u prvih 15 minuta nastavka mogla odbraniti baš ništa. No, ni obrana Njemačke nije bila ništa bolja i Srbija se uporno vraćala. S igračem više Ilić je zabio sa sedam metara i Srbija je stigla na samo -2 u 45 minuti. Njemačka je imala nekoliko napada otići na +4 u zadnjih 10 minuta, no počeli su griješiti i Srbija je osam minuta prije kraja stigla opet na samo dva gola minusa.

Golman spasio Njemačku

Sedam minuta prije kraja Cupara je kod 30:32 obranio čisti zicer. Srbija je imala šansu doći na samo gol razlike. Srbijanci su imali zicer za odvesti utakmicu u dramu, no sjajni Joel Birlehm obranio je fantastičnu šansu Srbije. Njemačka je u idućem napadu opet otišla na +3. pet minuta prije kraja.

Srbija je opet imala šansu s krila doći na -1, ali Birlehm čudesno brani Radivojeviću. U redove Njemačke se uvukla nervoza. U napadu su počeli griješiti i davali su Srbiji pregršt prilika da se vrati u utakmicu. No, čudesni njemački golman nastavio je braniti nemoguće. Mertens je s krila zabio za 34:31 minutu i po do kraja i Srbija se više nije mogla vratiti u susret.