Rangnick debitovao pobjedom na Old Traffordu, Conteov Tottenham sve bliže vrhu tabele

Ralf Rangnick debitovao je pobjedom na klupi Manchester Uniteda. Njegova je ekipa na Old Traffordu u tvrdoj utakmici 15. kola Premier lige savladala Crystal Palace 1:0.

Tri boda Unitedu donio je često osporavani Brazilac Fred u 77. minuti. Nakon dodavanja Greenwooda udarcem s 20 metara lijepo je pogodio dalji ugao golmana Guaite. United je trenutno šesti s 24 boda, a Palace 12. sa 16 bodova.

U istom su se terminu odigrale još dvije utakmice najvišeg ranga engleskog nogometa. Tottenham je s 3:0 deklasirao Norwich, a pogotke su zabili Lucas Moura, Davinson Sanchez te Son Heung-Min. Tottenham je peti s 25 bodova, dok je Norwich pao na začelje, no ima jednak broj bodova kao Burnley i Newcastle.

Leeds je na domaćem terenu remizirao s Brentfordom 2:2. Povela je ekipa Marcela Bielse golom Tylera Robertsa u 27. minuti, no gosti su u drugom poluvremenu okrenuli zahvaljujući pogocima Shandona Baptistea u 54. i Sergija Canosa u 61. minuti. Ipak, povratnik od povrede Patrick Bamford u petoj je minuti sudijske nadoknade donio bod Leedsu. Brentford je 11. s tri boda više od Leedsa, koji je tri mjesta niže.