Real je na rubu ispadanja. Evo šta mu treba da prođe grupu

Real Madrid izgubio je od Šahtara u Ukrajini 0:2. Time je pao na treće mjesto i prolaz u nokaut-fazu Lige prvaka je pod upitnikom.

Puno toga ovisi o utakmici Borussije Mönchengladbach i Intera, koja se igra od 21 sat. U slučaju pobjede Nijemaca, Realu će u posljednjem kolu trebati pobjeda nad Borussijom kod kuće uz uvjet da Šahtar ne uzme tri boda u Milanu. Isto će biti i u slučaju remija. Ako Inter pobijedi, onda se i on uključuje u borbu za prolazak skupine.

Realu će bod protiv Borussije biti dovoljan samo u slučaju da Inter ne pobijedi danas u Njemačkoj, a u posljednjem kolu Italijani svladaju Šahtar.

Postoji čak opcija u kojoj Real može završiti četvrti i ispasti iz svih evropskih takmičenja. Za to bi Inter trebao pobijediti u dvije preostale utakmice, a Real izgubiti u posljednjem kolu od Borussije.

Real Madrid poražen je u utakmici 5. kola grupne faze Lige prvaka na gostovanju kod Šahtara, a pogotke za ukrajinsku ekipu zabili su Dentinho u 56. minuti i Manor Solomon u 83. minuti susreta.