Real Madrid i Red Bull Leipzig pregazili svoje protivnike

Odigrani su posljednji mečevi Lige prvaka grupe F, Real Madrid i Red Bull Leipzig su slavili sigurne pobjede i ovjerili su prolaz u narednu rundu.

Nevjerovatno prvo poluvrijeme je odigrano u Madridu između Reala i Celtica gdje su bila izvedena čak tri udarca sa bijele tačke. Prvo je Luka Modrić bio siguran u šestoj minuti, da bi u 21. Rodrygo pogodio. Jedan penal su izveli i gosti, ali je Juranović promašio. U drugom poluvremenu su viđena još četiri gola. Prvo je Asensio u 51. minuti povisio na 3:0. Da bi Vinicius Junior deset minuta poslije zatresao mrežu gostiju za 4:0. Strijelac petog gola da domaće bio je Valverde u 71. minuti. A konačnih 5:1 postavio je Jota u 84. minuti.

Real
Vinicius Junior

Protiv Celtica je Vinicius pokušao i neke trikove koji se inače viđaju na ekshibicijama. Na primjer, jednu je loptu Edera Militaa, koja je letjela 50 metara, uštopao na neobičan način - leđima.

U drugom meču večeri Red Bull Leipzig je savladao Shakhtar sa 0:4. Nkunku je načeo mrežu domaćina u desetoj minuti utakmice. Da bi u drugom poluvremu preko Silva, Szoboszlai i autogolom Bondara došli do pobjede.

Real Madrid i RedBull Leipzig su završili na prve dvije pozicije, dok je Shktar izborio Evropsku ligu na proljeće, a Celtic je ispao iz svih takmičenja.