Real Madrid osvojio evropski Superkup: Alaba i Benzema donijeli novu titulu krajevskom klubu

Real Madrid osvojio je evropski Superkup pobjedivši Eintracht Frankfurt 2:0 u Helsinkiju. Golove su za Real zabili Alaba i Benzema.

Carlo Ancelotti izveo je na teren ono najbolje što ima, momčad koja je osvojila Ligu prvaka, dok je momčad Eintrachta ostala bez najboljeg igrača Filipa Kostića, koji je prešao u Juventus. Bez obzira na to, Nijemci su ostavili dobar dojam. Kamada i Kanuff imali su po jednu dobru šansu i Courtois se morao dobro rastegnuti da odbrani njihove udarce. Na drugoj je strani Vinicius zapucao jedan zicer koji mu je u 17. minuti pripremio Benzema. Real je bio neuvjerljiv, no ipak je zabio.

David Alaba zabio je u 37. minuti za 1:0 Ubacio je Kroos iz kornera, a igrači Reala potpuno su izdominirali u zraku. Benzema je najprije loptu poslao glavom na drugu vratnicu, Casemiro vratio u sredinu, a Alaba ugurao loptu neometano u praznu mrežu.

Benzema je mogao dovesti Real u prednost od 2:0 samo tri minute kasnije. Dobio je nakon brze akcije loptu u sredinu, imao je s 15 metara čist udarac na gol, no pucao je pored gola.

U drugom je poluvremenu Real nizao dobre šanse, Casemiro je najprije pogodio prečku, a onda je Benzema zabio za 2:0 u 65. minuti. Bila je to jednostavna akcija Reala, Vinicius je probio lijevu stranu i dao povratnu loptu za Benzemu koji je čekao na rubu šesnaesterca. Nije to bila idealna lopta, poskakivala je, no Francuz je idealno pogodio i Trapp nije imao šanse odbraniti taj udarac.

Do kraja je Real rutinski držao loptu i kontrolisao utakmicu te zasluženo osvojio novi trofej.