Real Madrid postao prvak Španije četiri kola prije kraja. I to u svom stilu: Espanyolu su natrpali četiri gola

Real Madrid je osigurao naslov prvaka četiri kola prije kraja prvenstva protiv Espanyola na Santiago Bernabeu rezultatom 4:0.

Iako im je bio i bod dovoljan da osiguraju titulu, Kraljevi nisu ništa prepustili slučaju.

Rodrygo je zabio dva komada već u prvome dijelu. Njegov sunarodnjak Marcelo mu je prvo asistirao za gol u 33. minuti, a onda je deset minuta kasnije Rodrygo zabio još jedan.

Mariano Diaz je u 42. zbog prekršaja zaradio i žuti karton u redovima los blancosa. Drugi dio su domaćini otvorili sa žutim kartonom. Zaradio ga je Casemiro odmah u 46. minuti, a ubrzo su se vratili u 'golgetersku formu'. U 55. minuti zabija Marco Asensio na Camavinginu asistenciju i tu je priča bila potpuno gotova.

Santiago Bernabeu slavio je i pjecao, Carlo Ancelotti smišljao koga će odmoriti, a kome dati nešto minutaže. Odlučio je po pola sata dati Iscu, Benzemi i Kroosu, a odmorio je Casemira, Diaza i Luku Modrića.

Pokušao je i Vicente Moreno spasiti situaciju ili ju barem ublažiti izmjenama. Izašli su Melendo, De Tomas i Vilhena, a ušli Morlanes, Wu Lei i Vila, no ništa nije pomoglo. Isco je u 73. tresao mrežu, ali mu je VAR poništio gol. Dvije minute kasnije Ancelotti je uveo Viniciusa Juniora i Fuentesa umjesto dvostrukog strijelca Rodrygea i Camavingu, a na drugoj je klupi izašao Herrera, a ušao Merida.

No, ni to nije bilo zatvaranje utakmice, iako se činilo da domaćini samo čekaju kada će ih proglasiti šampionima. Umjesto toga, u 81. minuti Karim Benzema se opet upisao na listu strijelaca i povisio rezultat na 4:0.