Real prvak Španije, ima sedam nedostižnih bodova više od Barcelone

Nogometaši Real Madrida osvojili su naslov prvaka Španije nakon što su u predzadnjem kolu Primere pobijedili u Madridu Villareal s 2-1.

Kolo prije kraja Kraljevski klub ima nedostižna sedam bodova prednosti u odnosu na Barcelonu, koja je izgubila kod kuće od Osasune (1-2). Realu je to 34. naslov prvaka i prvi nakon 2017. godine.

Realu je protiv Villareala bila potrebna pobjeda za naslov, a u 28. minuti Modrić je proigrao Benzemu koji ne griješi za vodstvo. Francuz je iz penala u 77. minuti povećao na 2-0, a prije toga je penal izveo Sergio Ramos i dodao Benzemi, ali je sudija poništio go zbog utrčavanja igrača gostiju. Ibora (83) je postavio konačan rezultat.

Barcelona je razočarala porazom kod kuće od Osasune (1-2). Hrabri gosti su poveli preko Arnaiza (15), Messi je izjednačio u 62. minuti, a Osasuna i s igračem manje pogotkom Tporesa (90+4) dolazi do velike pobjede.

Mallorca je domaćim porazom od Granade (1-3) ispala iz lige i pridružila se Espanyolu. U opasnosti je i Celta, koja je u Vigu poražena od Levantea (2-3), pa im se na bod približio Leganes, koji je slavio kod Athletica u Bilbaou (2-0).