Real srušio Barcelonu u sjajnom El Clasicu na Santiago Bernabeuu

Real je srušio Barcelonu na svom stadionu ”Santiago Bernabeu” u El Clasicu, jednom od najvećih derbija na svijetu, rezultatom 3:1.

”Kraljevski” klub u vodstvo je došao u 12. minutu kada je mrežu ”katalonskog ponosa” pogodio Karim Benzema. Dominaciju u prvom poluvremenu domaći su potvrdili u 35. minutu. Federico Valverde tada je povećao rezultatsku prednost Reala - 2:0.

Ipak, u 83. minutu utakmice 9. kola Primera lige Španije Ferran Torres goste je ”vratio u život”. Nakon sjajne akcije po lijevoj strani, pete Roberta Lewandowskog, lopta na drugoj stativi dolazi do Torresa koji smanjuje na 1:2.

Barcelona je do kraja napala nešto odlučnije, imala i jednu izgledu priliku za egal u El Clasicu i neizvjesnoj završnici meča. No, u sudijskom vremenu definitivno dolazi do trijumfa. Poslije kontranapada ”bijeli” su isposlovali zaslužen penal iz kojeg se za konačnih 3:1 u strijelce upisao Rodrygo.

Real je, uz osam pobjeda i remi, prvi na tabeli sa 25 bodova, tri više od drugoplasirane Barcelone koja je danas prvi put u ovoj sezoni poražena u prvenstvu.