Remi Slobode i Željenzičara u Banovićima

Fudbaleri Slobode i Željezničara odigrali su utakmicu bez pobjednika u 10. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na raskvašenom terenu Gradskog stadiona u Banovićima u prvom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja. Željezničar je zaprijetio preko Haračića, a Sloboda preko Vranješa.

U drugom poluvremeni viđenio su golovi, dosta uzbuđenja, ali je utakmica okončana rezultatom 1:1.

Plavi sa Grbavice došli su u prednosti u 53. minuti utakmice. Odličan centaršut uputio je Štilić, a siguran egzekutor bio je Hodžić.

Primljeni gol probudio je tuzlanske fudbalere. Kolosalnu priliku u 61. minuti propustio je iskorititi M. Osmić.

U 70. minuti Sloboda je stigla do izjednačenja. Centrirao je Delić, a Osmanković je zatresao mrežu Željezničara.

Do kraja utakmice igralo se između dva šesnaesterca, stvorene su poluprilike na obje strane, ali promjene rezultata nije bilo.

Sloboda je stigla do desetog boda, a Željezničar ima 16 osvojenih bodova.