Remi u Napulju: Milan nakon 16 godina u polufinalu Lige prvaka

Milan je izborio remi u revanš utakmici u gostima kod Napolija te se tako plasirao u polufinale Lige prvaka. Rossoneri su, podsjetimo, pobijedili u prvom meču s minimalnih 1:0.

Već u 22. minuti gosti su mogli do vodstva, ali Meret je odbranio jedanaesterac Giroudu. To nije previše uznemirilo iskusnog Francuza, koji je nakon sjajnog kontranapada i asistencije Leaoa poentirao za 0:1 pred kraj prvog poluvremena.

Napoli je najbliži izjednačenju bio u 82. minuti, ali Maignan je odbranio pokušaj Kvaratskhelije s bijele tačke. Prethodno je Tomori igrao rukom u šesnaestercu.

Domaćin do egala ipak stiže u nadoknadi, pogodio je Osimhen. Ali to je bilo sve, premalo je vremena ostalo za bilo šta… Naš Rade Krunić odigrao je cijeli susret za Rossonere.

Milan je tako prvi put nakon 16 godina u polufinalu Lige prvaka, gdje će igrati protiv boljeg iz duela Inter – Benfica (prvi meč 0:2 za milanski tim).