Remi Veleža i Borca. Gosti izjednačili iz presmiješnog penala

Fudbaleri Veleža i Borca odigrali su 1:1 u derbiju Premijer lige BiH.

Domaćin je vodio golom Brandaa iz 57. minute, a onda je Borac izjednačio u 89. iz presmiješnog penala. Strijelac je bio Vranješ.

Zbog velikog uloga, ekipe su vrlo oprezno ušle u meč. Tako smo u prvom dijelu vidjeli po jednu veću priliku na obje strane.

Prvo je u 10. minuti Edo Vehabović sa linije kaznenog prostora šutira, a lopta odlazi tik pored stative. Samo četiri minute kasnije, gosti su uzvratili. Nakon kornera sam je ostao u petercu Aleksandar Subić, ali glavom šutira pored stative.

Do kraja prvog dijela zaprijetio je Dino Hasanović sa distance, kao i Almedin Ziljkić iz slobodnog udarca, ali promjene rezultata nije bilo.

U nastavku nismo vidjeli uzbuđenja na samom startu, ali jesmo gol domaćih. Igrao se 57. minut kada su traljavo gosti izveli akciju nakon slobodnog udarca i nisu stigli postaviti odbranu, tako da je Velež to kaznio i došao do vodstva brzom akcijom.

Ovčina je odlično probio po strani, a Brandao postiže gol za vodstvo Rođenih i ludnicu oko stadiona odakle se svih 90 minuta čula pjesma domaćih navijača.

Zaprijetili su domaći i u 64. minuti, ali Anđušić i Dario u jednom napadu nisu bili precizni, da bi u narednoj akciji na drugoj strani Goran Zakarić vrlo loše šutirao iz obećavajuće pozicije.

Dvije velike šanse Rođeni su imali u 76. minuti. Vehabović je istrčao kontru po lijevoj strani, ali nije dobro šutirao, a u nastavku akcije Anđušić gađa suprotni ugao, ali lopta odlazi malo pred stative.

Dvije minute prije kraja susreta, vidjeli smo još jednu, u najmanju ruku, spornu scenu. Pao je Meleg u kaznenom prostoru Veleža, a sudija Grbić olako je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Vranješ za 1:1 i podjelu bodova u derbiju.

Velež – Borac 1:1 (Brandao 57′ / Vranješ penal 89′)

Stadion: Rođeni. Gledalaca: /. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Žuti kartoni: Zvonić, Hasanović, Ovčina (Velež), Uzelac, Ćosić (Borac).

VELEŽ: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Dario, Ovčina, Pršeš (od 70′ Cheshmedjijev), Hasanović, Vehabović, Anđušić, Brandao (od 70′ Radović), Georgijević (od 80′ Cvijanović).

BORAC: Pavlović (od 43′ Lakić), Uzelac, Ćosić, Subić, Ćorić (od 52′ Dujaković), Brtan, Vojinović, Vranješ, Zakarić, Ziljkić (od 77′ Moraitis), Mehanović.