Reus rekao treneru koju formaciju treba igrati. Nakon toga je Borussia razbila rivala

Borussia Dortmund pobijedila je Eintracht Frankfurt 5:2 u prvom kolu Bundeslige.

Briljirao je sjajni Erling Haland, a ništa lošiji nije bio ni kapiten Marco Reus. Reus je u 23. minuti na asistenciju Halanda zabio za vodstvo. Frankfurt se vratio u 27. minuti autogolom Felixa Passlacka. Golom Thorgana Hazarda Borussia je povela u 32. minuti, a dvije minute kasnije Haland zabija za 3:1.

U drugom poluvremenu domaćin preko Giovanija Reyne u 58. te Halanda u 70. minuti odlazi na 5:1. Haland je asistirao Reyni za 4:1, a Reus Halandu za 5:1. Jens Hauge u 86. minuti postavlja konačnih 5:2.

U jednom periodu utakmice Dortmundov kapiten Marco Reus sugerirao je svom treneru Marcu Roseu da napravi neke promjene.

"Marco Reus mi je došao u jednom trenutku utakmice i rekao: 'Treneru, trebamo igrati 4-2-3-1 jer Frankfurt igra drugačije s 4-1-4-1.' Rekao sam: 'U redu, ako kapiten to osjeti na terenu, to ćemo i učiniti.' Svidjelo mi se to", objasnio je Rose nakon utakmice.

Borussia je utakmicu započela u formaciji 4-3-3.