Ronaldo je danas odigrao najgoru utakmicu od kada se vratio u Man. United

Cristiano Ronaldo danas je od prve minute zaigrao za Manchester United na gostovanju kod Leeds Uniteda i odigrao svoju najlošiju utakmicu od dolaska u klub. Već neko vrijeme Ronaldo nije u formi, u prošloj utakmici s Burnleyem prekinuo je šest utakmica dug post bez pogotka, ali danas se nastavilo kao da se ništa nije dogodilo.

Portugalac je na Elland Roadu zaradio ocjenu od 6.3 prema Sofascoreu, rekordno nisku od svog povratka u Manchester United, piše Index. Samo jednom je ranije na kraju utakmice imao jednaku ocjenu, ali tada je ušao u 64. minuti susreta pa se može reći da uzorak nije bio dovoljan da bi se njegov učinak pravedno valoriziralo.

Ovoga puta nije bilo tako. Ronaldo je odigrao 84 minute prije nego je Ralf Rangnick umjesto njega uveo Raphaela Varanea da pri rezultatu 3:2 za United zatvori utakmicu i sačuva tri boda. U tom naumu je i uspio pa je United utakmicu završio kao pobjednička momčad. Ronaldo mu u tome nije pomogao.

U 26. minuti utakmice ubilježio je najveći promašaj Uniteda na utakmici. Pri rezultatu 0:0 imao je savršenu priliku za gol. Paul Pogba sjajno je prošao lijevom stranom i također perfektno poslužio Ronalda odmah pred golom. Međutim, on nije dao gol iako je na samo dva metra od vrata pred mrežom imao tek golmana Illana Mesliera. Ronaldo je u trku iz prve pucao, ali pravo u Mesliera.