Ronaldo poludio nakon poništenog gola

Velika drama i velika krađa gostiju viđena je na kraju utakmice Srbija - Portugal koja je završila rezultatom 2:2

Portugal je na poluvrijeme otišao s dva gola prednosti, ali se Srbija u drugom dijelu vratila, da bi pred kraj regularnog dijela ostala s igračem manje.

U trećoj minuti sudijske nadoknade Cristiano Ronaldo je savladao Marka Domitrovića, golmana Srbije koji je istrčao s vrata i poslao loptu u prazan gol.

Sporna situacija

Ona je očigledno prešla crtu cijelim obimom, ali je Stefan Mitrović klizećim spriječio da ne ode dalje i zatrese mrežu, pa glavni sudac Danny Makkelie i pomoćni Mario Diks nisu vidjeli da je Portugal postigao gol.

Ronaldo je već slavio gol, a Mitrović je sjajno na crti još jednom spasio Srbiju nakon šuta Bernarda Silve. Međutim, pažnja svih bila je usmjerena na Ronalda, koji je prvo slavio gol, ali je zatim poludio kada je vidio da ga suci ne priznaju.

Nije moglo biti ni VAR provjere, jer u kvalifikacijama za SP ne koristi se video-tehnologija ni taj sudijski asistent.

Ronaldo je pobjesnio.Llupao je rukama, urlao na suce, skinuo kapitensku traku i bacio je na teren, da bi iskazivanje ogorčenosti na terenu završio "označavanjem kraja" utakmice i demonstrativnim odlaskom s terena u tunel Marakane, iako je utakmica još trajala.