Rudar i Velež podijelili bodove, Sloboda sa igračem manje došla do boda na Policama

Rudar i Velež su podijelili danas bodove u Prijedoru.

Domaćin je već u četvrtoj minuti susreta 14. kola m:tel Premijer lige BiH imao odličnu šansu, preko Kulenovića, ali dobro je intervenisao Kačavenda. Zatim je uslijedio nešto monotoniji dio susreta, da bi domaći poveli u 22. minuti. Pekija je ubacio loptu u kazneni prostor, a Ćosić greškom spustio loptu pravo na nogu Jakupovića, koji pogađa za 1:0.

Zatim je Kulenović u 33. minuti ponovo bio u situaciji “jedan na jedan” sa Kačavendom, ali šutira pored gola Veleža. Minut kasnije uslijedila je kazna.

Velež je izjednačio nakon što je Vehabović pogodio stativu, a zatim na odbijenu loptu natrčao Ćosić i poslao je u mrežu Rudara. Pogotku je prethodila i loša komunikacija sudija, s obzirom da je linijski pokazao da je gol postignut iz ofsajda, ali je glavni arbitar Adis Mulahasanović pogodak priznao.

Do kraja poluvremena odličan je pokušaj sa više od 20 metara imao Pršeš, ali još bolje je intervenisao Šćekić. Tako je ostalo 1:1 do odlaska ekipa na odmor.

Već na startu drugog polvremena Prijedorčani ponovo vode. Dario Ferreyra je srušio Clarismarija Santosa u šesnaestercu Veleža, a precizan s bijele tačke bio je Nikola Mandić u 52. minuti.

Nakon toga su gosti bacili sve karte u napad, rezervista Anđušić se našao u nekoliko dobrih prilika, ali nije uspio realizirati nijednu.

Ipak, Velež dolazi do izjednačenja u 74. minuti. Nakon ubačaja Ćosića, Hasanović je bio odlično reagovao i poslao loptu iza leđa Šćekića.

Do završetka meča Rođeni su bili nešto konkretniji, ali s nekoliko izvrsnih intervencija Šćekić je sačuvao mrežu do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Bodove su također podijelili Leotar i Sloboda.

Prvo uzbuđenje na Policama izazvala je odluka arbitra Miloša Gigovića da već u 11. minuti pokaže drugi žuti stoperu Slobode Milošu Karišiku, te su Tuzlaci meč nastavili s igračem manje.

Leotar u prvih 45 minuta ipak nije uspio iskoristiti brojčanu nadmoć te je rezultat ostao isti kao na početku meča. Čak je Sloboda imala veliku šansu pred kraj poluvremena. Maksimović je istrčao sam ispred Vukanovića, dva puta je pokušao, ali vratar domaćih oba puta odbranio.

Trebinjci su mnogo agresivnije ušli u drugo poluvrijeme. Stvorili su nekoliko obećavajućih prilika, uglavnom je Bukvić bio na visini zadatka, ali je golman Slobode ipak savladan u 72. minuti.

Aćimović je bio na pravom mjestu da kazni grešku odbrane Tuzlaka i doveo Leotar u vodstvo.

Ipak, Tuzlaci dolaze do izjednačenja i to u samom finišu susreta autogolom golmana domaćih Vukanovića, koji nije bio dobro uhvatio loptu.