Rukometaši BiH idu na Evropsko prvenstvo

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Austrije u Gracu rezultatom 23:27 , ali s obzirom na rezultate u drugim utakmicama, Zmajevi idu na Evropsko prvenstvo.

Od samog starta Austrija je vodila i kontrolisala rezultat. Ova selekcija imala je manje vodstvo sve do 15. minute, kada odlazi na plus četiri.

Do kraja poluvremena smo se uspjeli vratiti na minus dva, ali ponovo Austrijanci na odmor odlaze sa (15:11).

Ni u nastavku susreta nismo igrali toliko dobro. Austrijanci su počeli povećavati prednost, koja je dugo iznosila četiri ili pet poena razlike, a deset minuta prije kraja dolaze i do plus šest (25:19).

Do kraja meča Austrijanci su lagano čuvali rezultat i došli do važne pobjede. Zmajevi, uprkos lošoj predstavi, idu na Evropsko prvenstvo kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Kada je u pitanju večerašnji meč, Ibrahim Haseljić je bio najefikasniji sa šest golova, a po tri su dodali Mirko Herceg i Nemanja Stjepanović. Robert Weber je vodio Austrijance sa također šest golova, prenosi Sport Centar.