Sarajevo bez milosti potopilo Posušje na Koševu

Sarajevo dugo nije odigralo bolju utakmicu od današnje protiv Posušja, ekipe koju je u 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladalo sa 6:0.

Ekipa Aleksandra Vasoskog zaista nije imala milosti, a da pobjeda bude još veća i značajnija, bordo tim je do nje došao s igračem manje, pošto je igrao bez Amera Dupovca još od 27. minute. Sa desetoricom igrača je Sarajevo Posušju dalo pet od šest današnjih golova i potpuno je ponizilo ovaj klub s Mokrog Doca, piše SC sport.

Briljirali su Dal Varešanović s dva gola i Daniel Avramovski s tri asistencije.

Opet je ofanzivno Sarajevo ušlo u meč, na što smo već i navikli, te je u prvim minutama svim silama pokušavalo doći do pogotka i vodstva.

Moglo se to ostvariti već u 3. minuti. Selmir Pidro je dobro prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu za Dala Varešanovića, ali on je sa pet metara loptom praktično napucao golmana Dinka Horkaša koji je tako odbranio njegov šut.

Uslijedio je mirniji period igre, a prekinuo ga je ponovo Varešanović, koji u 20. minuti šutira glavom i pogađa stativu. U 24. minuti nije bilo spasa za goste, pošto je Varešanović uspio da pogodi za 1:0!

Dražen Bagarić mu je nakon auta odložio loptu na dvadesetak metara od gola, Varešanović se namjestio, šutirao i pogodio za vodstvo bordo tima.

U 27. minuti Amer Dupovac na trideset metara od gola kao zadnji igrač odbrane ruši Anesa Mašića i dobija novi crveni karton, čak treći ove sezone.

Nije igrač manje predstavljao problem bordo timu, pošto Varešanović postiže svoj drugi gol već u 29. minuti. Ukrao je loptu igračima Posušja i onda sve sam završio. Iskosa s desne strane je pogodio “malu mrežu” suprotnog ugla gola na kojem stoji Horkaš za 2:0.

Već u 35. minuti Sarajevo stiže i do trećeg gola. Daniel Avramovski je tada lijepo asistirao, a Anel Hebibović postigao gol za velikih 3:0. Imalo je u finišu prvog dijela i Posušje šansu preko Mašića, ali njegov šut završio je malo pored stative.

Drugo poluvrijeme na izvrstan način otvara Sarajevo, a Darko Lazić, koji je priliku dobio s klupe nakon crvenog Dupovca, u 52. minuti postiže gol za velikih 4:0 i definitivno rješava pitanje pobjednika. Asistirao mu je danas sjajni Avramovski.

Nastavila se i nakon toga dominacija brojčano inferiornog Sarajeva, koje je do kraja meča do vrha napunilo mrežu gostiju s Mokrog Doca.

U 67. minuti je Avramovski uspio da upiše i svoju treću asistenciju na utakmici, pošto je “namjestio” gol rezerviste Hamze Čatakovića, a upravo je Čataković sedam minuta poslije asisitrao Suljiću za ogromnih 6:0.

Premijer liga BiH, 23. kolo:

Sarajevo – Posušje 6:0 (Varešanović 24’, 29’, Hebibović 35’, Lazić 52’, Čataković 67’, Suljić 74’)

Stadion Asim Ferhatović Hase. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Žuti kartoni: Hebibović, Bagarić, Lazić (Sarajevo); Ljubić, Janković (Posušje). Crveni karton: Dupovac (Sarajevo)

Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Dupovac, Mujakić, Hebibović (od 75. Šabanović), Đokanović, Kapić, Avramovski (od 75. Bodul), Varešanović (od 58. Čataković), Bagarić (od 31. Lazić), Suljić (od 75. Velkoski).

Posušje: Horkaš, Ljubić (od 63. Božić), Barišić, Horić, Krišto (od 27. Janković), Vukoja, Maglica, Lauš (od 78. Ilinković), Milanović (od 46. Ramović), Mašić i Leko (od 46. Begić).