Sarajevo ipak pobijedilo. Posušje se držalo sat, a onda primilo tri gola

Fudbaleri Sarajeva su u posljednjem meč 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali Posušje sa 3:1.

Susret je odigran u Doboju kod Kaknja. Sarajevo je bilo veliki favorit za osvajanje bodova kojima bi se zadržalo u utrci za plasman u evropska takmičenja naredne sezone.

Bordo tim je slavio sa 3:1. No, put do pobjede nije bio lagan. Posušje se držalo više od sat. Srećom po formalnog domaćina, dosuđen je penal koji je u 61. minuti u pogodak pretvorio Hamza Čataković.

Samo četiri minute kasnije, Ilija Martinović je pogodio za 2:0. U 83. minuti Almedin Ziljkić je postigao treći pogodak za Sarajevo.

U sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena, Marković je postigao jedini gol za Posušje.

Sarajevo je trenutno šestoplasirana ekipa prvenstva BiH sa 32 boda. Posušje je osmo sa 24 boda.

Ostali susreti odigrani su tokom vikenda.