Sarajevu tri boda s Tušnja

Fudbaleri aktuelnog viceprvaka BiH, Sarajeva, danas su gostovali Slobodina stadionu Tušanj u okviru 6. kola Premijer lige BiH.

Bordo tim ostvario je vrijednu pobjedu u jednom od derbija kola, bilo je 2:1 za sastav Gorana Sablića.

Pobjedu Sarajlijama donijeli su Darko Bodul pogotkom u 15. minuti nakon jedne brze kontre gostiju. Na 2:0 povisio je mladi Tarik Ramić nakon lijepog solo prodora u 47. minuti meča.

Poraz Slobode ublažio je Dženis Beganović golom u samom finišu meča za konačnih 1:2.

Veći dio utakmice Sloboda je imala laganu dominaciju i nekoliko prilika koje nisu pretvorene u gol najviše zahvaljujući golmanu Belminu Dizdareviću. Dodajmo i to da je sastav iz Sarajeva utakmicu završio s 10 igrača jer je drugi žuti u 82. minuti zaradio Halid Šabanović.

Sarajevo je trenutno drugo na tabeli s 12 bodova, koliko ima i druga Tuzla City, jednim manje od lidera Slobode koja je sakupila 13 bodova.