Senzacija u Premier ligi. Manchester City šokantno poražen

U prvoj utakmici 15. kola engleskog nogometnog prvenstva Brentford je senzacionalno kao gost savladao prvaka Manchester City sa 2:1.

Junak pobjede Brentforda bio je kapiten Ivan Toney (16, 90+8) koji je postigao oba gola svoje ekipe. Strijelac za City bio je Phil Foden (45+1).

Brentford je bolje krenuo u dvoboj i već u prvih desetak k minuta tri puta ozbiljno prijetio domaćim vratima. No, gostujući napadači nisu bili koncentrirani. Ipak, u 16. minuti je Toney se u skoku bolje snašao od Aymerikc Laportea i doveo svoj tim u prednost.

Tek nakon primljenog gola City je počeo igrati. Pritisak domaćih isplatio na samom kraju prvog poluvremena. Foden snažnim udarcem sa 15 metara "probio" Davida Rayu na golu, prenosi HRT.

Drugo poluvrijeme obilježila je duga pauza zbog ukazivanja pomoći Laporteu zbog ozljede glave. Ta je situacija uzrokovala i sudačku nadoknadu od 10 minuta.

City je preselio igru na poovicu Brentforda, ali nije uspio poentirati. Štoviše, gosti su iz brzog kontranapada u osmoj minuti nadoknade stigli po pobjede. Josh Dasilva je odlično prošao po desnoj strani i ubacio na pet metara. Tamo je natrčao Toney za svoj drugi gol.

Brentford je ovom pobjedom skočio na 10. mjesto sa 19 bodova. Manchester City je ostao drugi sa 32, dva manje uz utakmicu više od vodećeg Arsenala. Tim iz Londona od 20.45 sati gostuje kod Wolverhamptona.