Sevilla izbacila Juventus i zakazala finale protiv Josea Mourinha

Fudbaleri Seville izbacili su večeras Juventus nakon produžetaka i plasirali se u novo finale Evropske lige.

Meč nije bio pretjerano zanimljiv sve do drugog poluvremena kada je Juventus poveo vrlo lijepim golom Dušana Vlahovića u 65. minuti.

Slavlje gostiju trajalo je ipak vrklo kratko jer svega sedam minuta kasnije Suso eurogolom vraća stvari na početak. Podsjetimo, i u prvom meču je bilo 1:1.

Do kraja regularnog toka Sevilla je bila daleko opasnija i stvorila niz sjajnih prilika, ali briljirao je Szczesny na golu Stare dame.

Otišlo se u produžetke gdje je Sevilla također bila bolja, a tu igru je naplatila u 95. minuti kada rezervista i čovjek za velike utakmice Eric Lamela pogađa za veliko slavlje domaćih navijača.

Juventus je do kraja meča na sve načine pokušavao doći do penala, ali nije uspio.

Sevilla će tako igrati novo finale takmičenja koje je osvojila čak šest puta, posljednji put prije tri godine.

Protivnik će biti Roma koja je nešto ranije izbacila Bayer Leverkusen.