Široki preokretom savladao Sarajevo, remi Radnika i Borca

Fudbaleri Širokog Brijega su sjajnim preokretom večeras na Pecari savladali Sarajevo sa 2:1 u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Imalo je Sarajevo vodstvo na poluvremenu, ali u drugom ostaje s igračem manje nakon crvenog kartona Darka Bodula, pa je to znao iskoristiti tim Jure Ivankovića i slaviti.

Od samog početka utakmice igrači oba tima igrala su jako borbeno, a posao im je dosta otežavao užasan teren, natopljen vodom jer je kiša neprestano padala jakim intenzitetom.

Loš teren je u 11. minuti zamalo koštao Sarajevo, pošto je lopta nakon povratne lopte Kurdića za Dizdarevića stala u lokvi, ali golman bordo tima u posljednji tren reaguje i izbija je.

Bio je Široki aktivniji većim dijelom prvih 45 minuta, a Sarajevo je šanse vrebalo uglavnom iz kontranapada.

Dobru šansu je u 15. minuti imao Đokanović, ali ga je zaustavio golman Miškić, da bi nakon toga Bodul šutirao preko gola s ivice kaznenog prostora.

Do vodstva Sarajevo stiže u 35. minuti. Šabanović je poslao sjajnu dijagonalu ka Pidri, on je primio loptu i divno prevario svog čuvara, a potom centaršutem pronašao Bagarića, koji iz drugog pokušaja trese mrežu za 0:1.

U nastavku je prvi u 50. minuti zaprijetio Široki, ali šut Danijela Lukića glavom nije bio dovoljno dobar. Ipak, samo nekoliko trenutaka poslije Široki poravnava na 1:1.

Jako su lijepu akciju odigrali domaći, s lijeve strane je snažno centrirao rezervista Brekalo, a Mujan je samo postavio nogu i zakucao loptu pod prečku!

U 55. minuti je nastao haos na terenu, a Bodul je tom prilikom ošamario igrača Širokog Božu Vukoju, koji je pao na pod. Sudija Dragan Petrović je to uočio i Bodulu pokazao direktan crveni karton.

Pao je nakon toga tempo utakmice, a Široki je tek u 79. minuti stigao do nove šanse, ali tada je Brekalo loše šutirao sa desetak metara.

Trenutak odluke desio se u 85. minuti kada je Lukića u kaznenom prostoru srušio Kurdić, a Petrović je pokazao na bijelu tačku. Penal je izveo Vukoja i pogodio za 2:1.

To je bio i konačan rezultat utakmice, pošto u 95. minuti Oremuš nije uspio iskoristiti veliku grešku Miškića, koji mu je ostavio loptu, ali jedan defanzivac Širokog je spasio svoj gol.

Aktuelni prvak naše države remizirao je sa fenjerašem. Borac je u Bijeljini podijelio bodove sa Radnikom, a susret je završen rezultatom 1:1.

U Bijeljini je Radnik odigrao zaista dobro poluvrijeme, a priliku da ga dovede u vodstvo protiv Borca u 32. minuti je propustio Ivan Šubert. Istrčao je iskusni stoper sjajnu kontru, primio pas Motike s desne strane, ali je onda promašio iako je bio usamljen pred golom Četkovića.

Prijetio je Radnik još nekoliko puta preko Motike i Pantelića, ali siguran je bio Četković na golu Banjalučana. Borac je imao dvije šanse u prvom dijelu. Šut Kulašina sa 20-ak metara u 19. minuti dobro je odbranio golman domaćih, dok je Lukić u 36. minuti pogodio prečku.

Meleg je pokušao u 53. minuti iz slobodnog udarca, no pogodio je samo živi zid. Divna akciju Blagojevića i Motike lijepim golom je krunisao je Pantelić za 1:0 u 55. minuti. Desetak minuta poslije odbrana Borca napravila je veliku grešku, ali šut Motike na kraju na gol crti glavom je zaustavio Vojnović.

Četković je napravio novu veliku grešku u 69. minuti, međutim kolosalnu šansu je promašio Todorov. Tri minute poslije na drugoj strani odličan šut Melega iz slobodnjaka odbranio je Hodžić. Nedugo nakon toga Živković je poslao loptu pored gola domaćih.

Borac je nastavio napadati, a u novoj šansi našao se Lukić u 78. minuti, ali i njegov udarac zaustavio je Hodžić. Pantelić je u 82. minuti šutirao pored gola, ali je u 87. minuti Lukić pogodio za 1:1 nakon greške odbrane Radnika. U finišu Radnik je mogao do pobjede, ali je Pantelić pogodio stativu.