Široki slavio u hercegovačkom derbiju

Široki Brijeg slavio je protiv Zrinjskog s minimalnih 1:0 u susretu 28. kola nogometne Premijer lige BiH.

U 10. minuti udarac Juranovića odlazi pored gola Širokog. Četiri minute kasnije Bilbija puca, ali Miškić brani. Zlomislić se u 23. minuti odvažio na udarac iz velike udaljenosti iz slobodnjaka na gol domaćih, ali nije bilo to dovoljno precizno.

Stopostotna prilika za Zrinjski u 40. Filipović se našao u završnici i pucao, ali Musa to skida ispred svog gola. U 44. minuti Jurilj je iznenada došao do jedne lopte i pucao je iz prve, ali njegov udarac odlazi pored gola gostiju.

Široki je do vodstva došao u 57. minut. Mato Stanić je pucao, a lopta se od Jakovljevića odbila u mrežu Zrinjskog.

U posljednjoj trećini utakmice gosti su opsjedali gol Širokog, ali do izjednačenja nisu uspjeli doći.