Slaven Bilić o sudijskoj odluci o kojoj bruji Engleska: Ako kažem šta mislim, opet će me kazniti

Slaven Bilić obratio se novinarima nakon što je u 94. minuti ostao bez pobjede u utakmici West Bromwich - Chelsea 3:3. WBA je do 55. minute vodio 3:0, a treći gol je primio nakon što je suparnički igrač Kai Havertz igrao rukom.

U velikoj gužvi pred golom West Broma do lopte je došao Mount i pucao, Johnstone je odbio loptu, ali samo do Abrahama, koji zabija za veliki povratak Chelseaja. VAR je provjeravao je li Havertz u pripremi akcije za gol namjerno igrao rukom, ali pregledavanje snimke pokazalo je da je sve bilo čisto i gol je priznat. Lopta ga je neosporno udarila u ruku kada je skakao na centaršut, ali kako je pri tome bio zatvorenih očiju i s rukom uz tijelo, procjena sudaca je da je to bilo slučajno.

Bilić je počeo ironično; "Ne izgleda kao ruka, a možda i je ruka...", pa nastavio: "Ali šta želite da ja sad uradim? Da kažem ono što želim i da me onda opet kazne? Tamo, u svlačionici, sjede ljudi koji su učinili sve što je trebalo za pobjedu, koji su se sjajno branili i kojima je VAR na ovakav način uzeo dva boda. Meni je to neshvatljivo", komentirao je Bilić sudijsku odluku koja je glavna tema u Engleskoj.