Bordo tim slavi: Varešanović donio pobjedu Sarajevu u derbiju protiv Borca

Nakon četiri utakmice bez pobjede, Sarajevo se konačno osladilo punim plijenom. Bordo tim je danas u jednom od derbija 13. kola m:tel Premijer lige BiH savladao Borac.

Sarajevo nešto bolje na početku meča, dobre šanse imali su Ahmetović i Varešanović, da bi u 11. zaprijetio Lukić glavom, ali sjajno je intervanisao Šahinović na golu domaćih.

Mladi vratar bordo tima bio je na visini zadatka i u 20. minuti, kada brani pokušaj Piščevića.

Uslijedio je ponovo period bolje igre Sarajeva, ali konkretnije prilike izabranici Mustafe Kodre (glavni trener Feđa Dudić zbog suspenzije nije sjedio na klupi) nisu uspjeli kreirati. Tako obje ekipe na odmor odlaze kod rezultata 0:0.

Bordo tim do pogotka dolazi u 58. minuti. Centrirao je Ikić, na pravom se mjestu našao Dal Varešanović i poslao loptu iza leđa Pavlovića.

Zatim je Vinko Marinović rokadama pokušao osvježiti ofanzivni red Borca, koji je preuzeo inicijativu, ali nije uspjevao napraviti ozbiljnije šanse do 77. minute. Tada je, naime, Ninković bio u odličnoj prilici nakon što se oslobodio čuvara, ali Šahinović je odbranio, a odbijenu loptu Tatar poslao preko gola domaćih.

Do završetka meča tako je ostalo 1:0, zlata vrijedan trijumf za prekid krize Sarajeva.

Sarajevo – Borac 1:0 (Varešanović 58’)

Stadion Bilino polje u Zenici. Glavni sudija: Mateo Musa (Čitluk).

SARAJEVO: Šahinović, Trako, Đokanović, Tomašević, Mustafić (T. Ramić), Čirjak (Abubakar), Varešanović (Avramovski), Ikić, Suljić, Čataković (I. Ramić), Ahmetović (Džafić).

BORAC: Pavlović, Gajić, Vojnović, Subić, Andrić, Kulašin (Ninković), Popara, Jurilj, Tatar, Piščević, Lukić (Mrkaić).