Sloboda pobjedom osigurala opstanak, bez golova u Doboju kod Kaknja

Fudbaleri Slobode su u 29. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili sastav Olimpika rezultatom 2:0.

Sloboda je bila ozbiljniji rival u prvom dijelu, te je imala inicijativu na startu utakmice, a kao kruna dobre igre došao je pogodak Jusića iz 13. minute susreta, koji je pogodio nakon centaršuta Predragovića.

Olimpik je u nastavku želio doći do izjednačenja, a imali su i priliku utakmice preko Karića u 81. minuti susreta, ali je njegov udarac odbranio Golubović, te je ostalo 1:0.

Do kraja susreta Tuzlaci su postigli i drugi gol i to u 94. minuti susreta. Gotovo svi igrači gostiju su otišli u napad, a to su iskoristili domaći i preko Miškovića potvrdili trijumf na Tušnju.

Sloboda je sada gotovo zvanično osigurala opstanak u društvu najboljih dok je Olimpik ostao na desetoj poziciji sa 24 osvojena boda iz 29 odigranih susreta.

Mladost i Radnik su u Doboju kod Kaknja odigrali bez golova (0:0).

Tako su ekipe podijelile bodove, a taj ishod pretjerano ne odgovara ni jednim ni drugim. Svakako, u boljoj poziciji je ostala Mladost koja je na šest bodova od opasne zone, ali sada mora navijati za Borac u duelu protiv Krupe kako joj tim iz kanjona Tijesno u slučaju pobjede ne bi prišao na samo tri boda zaostatka.

S druge strane, Radnik je ostao na dnu tabele sa 22 boda. Toliko ima i pomenuta Krupa, ali Bijeljinci imaju slabiju gol razliku.