Sloga kaznila promašaje Sarajeva i ostvarila veliku pobjedu

Sloga Meridian je večeras u utakmici 14. kola Premijer lige BiH pobijedila Sarajevo rezultatom 1:0.

Gosti iz Sarajeva su u devetoj minuti mogli povesti. Ahmetović je izašao sam ispred golmana Sloge, ali je šutirao preko gola.

Desetak minuta kasnije Sloga je imala sjajnu šansu kada je lopta nakon jednog kornera odbila od defanzivca Sarajeva i završila pored gola.

Do kraja prvog poluvremena golman Sarajeva Šahinović odlično je odbranio šut Kulenovića.

Sarajevo je u 61. minuti propustilo najbolju priliku na meču. Ikić je zaobišao golmana domaćih, ali nije odmah šutirao i igrači Sloge su izblokirali njegov udarac.

Kazna je stigla u 74. minuti. Basrak je glavom matirao nemoćog Šahinovića i donio velika tri boda Slogi.

Sloga je nakon 14 odigranih kola sedmoplasirana sa 17 osvojenih bodova.

Ekipi Sarajeva je ovo bio peti poraz u sezoni i trenutno je šesto sa 18 bodova.