Šok za Real Madrid! Hadžikadunić s klupe gledao veliku pobjedu svog novog kluba

Šok za Real Madrid. "Kraljevi" su u duelu 20. kola španske nogometne Primera lige izgubili na gostovanju kod Mallorce (0:1).

Utakmicu je presudio autogol Nacha u 13. minuti. Nacho se u zraku borio s Vedatom Muriqijem.

Real Madrid: Presudio im autogol

U početku su La Liga i svi mediji zasluge za pogodak pripisali Muriqiju, koji je slavio nakon što je lopta završila u mreži.

No, nakon brojnih pregleda vidjelo se da napadač s Kosova nije dirao loptu. To je bio ustvari autogol jer je Realov defanzivac Nacho glavom pogodio vlastitu mrežu, matiravši golmana Andriya Lunina.

Na klupi Mallorce bio je i Denis Hadžikadunić. No, reprezentativac Bosne i Hercegovine nije ulazio u igru.

Trener Reala Carlo Ancelotti s kombiniranom je postavom zaigrao od prve minute protiv Mallorce. U postavi nije bilo Thibauta Courtoisa, Luke Modrića, Tonija Kroosa i Karima Benzeme.

Klub s Baleara jako mu je zakomplicirao život i borbu za naslov prvaka Špaije, prenosi 24sata.hr.

Ancelotti mnogo kombinovao

Uveo je italijanski strateg u 64. minuti Luku Modrića umjesto Federica Valverdea. Time je hrvatski veznjak prestigao Cristiana Ronalda i samostalno zasjeo na 19. mjesto vječne ljestvice po broju nastupa u dresu madridskih Bijelih.

Luki je ovo bio 439. nastup u deset i po godina staža u Real Madridu.

Zaigrali su u završnici i Mariano Diaz, Toni Kroos i David Alaba. No, ali ništa nije pomoglo. Mallorca je herojski sačuvala pobjedu koja je učvršćuje na 10. mjestu s realnim izgledima da se dokopa Evrope.

Barcelona u nedjelju navečer dočekuje Sevillu (21 sat). Eventualnom pobjedom može pobjeći na osam bodova viška. Barca ima 50 bodova iz 19 mečeva. Real je drugi sa 45 bodova iz 20 susreta.

"Jako komplicirana utakmica. Oni su dobro igrali, a nama nije išlo. Šteta.

Sve se komplicira kad protivnik povede. Imali su sreće kod gola. Promašili smo i penal", rekao je Nacho čiji saigrač Marco Asensio u 60. minuti nije iskoristio udarac s bijele tačke.