Solskjaer više nije trener Manchester Uniteda, klub potvrdio ko dolazi na njegovo mjesto

Ole Gunnar Solskjaer više nije trener Manchester Uniteda, potvrdio je klub. Norveški stručnjak i klupska legenda tako je postao bivši nakon što se nastavio loš niz Manchester Uniteda u Premier ligi.

U subotu je izgubio na gostovanju kod Watforda s uvjerljivih 1-4 (0-2). Iako je De Gea odbranio čak dva pokušaja Sarra s bijele točke kod rezultata 0-0, Watford je do poluvremena poveo sa 2-0 pogocima Kinga (28) i upravo Sarra (44). Početkom nastavka nadu Unitedu vratio je Van de Beek (50), ali nakon što je Maguire u 69. minuti isključen gosti više nisu mogli do preokreta. Štaviše, u sudijskoj nadoknadi su Koao Pedro (90+2) i Dennis (90+5) povisili na konačnih 4-1.

Kao prvi favorit za klupu Crvenih đavola spominje se Zinedine Zidane, a privremeno će vođenje ekipe preuzeti još jedna legenda - bivši kapiten Manchetera Michael Carrick.