Spektakl na San Siru (3:3): Milan triput vodio, Roma zaustavila lidera Serie A

Milan i Roma odigrali su 3:3 u spektakularnoj utakmici petog kola Serie A u kojoj je Milan triput vodio, a Roma se triput vraćala i uspjela doći do boda na San Siru.

Neuništivi Zlatan Ibrahimović već je u drugoj minuti načeo Antonija Mirantea. Na dobro proigravanje Rafalea Leaa utrčao je ispred Rominog golmana i spretno ugurao loptu za vodstvo Rossonera.

Roma se vraća u 14. minuti golom našeg kapitena Edina Džeke poslije kornera Lorenza Pellegrinija s lijeve strane. Glavom je pogodio u mrežu rezervnog golmana Ciprana Tatarusanua iako je imao čuvare oko sebe pa se Roma brzo vratila u utakmicu.

Milan je ponovo poveo u 47. minuti golom Belgijca Alexisa Saelemaekersa koji je iskoristio novu dobru loptu Portugalca Leaa koji je prethodno probio lijevu stranu i prizemno centrirao na desetak metara. Roma se drugi put vraća u 71. minuti golom Jordana Veretouta iz penala koji je izborio Pedro. Faulirao ga je Ismael Bennacer na petercu s leđa.

Milan treći put do vodstva dolazi također iz penala u 79. minuti. Gianluca Mancini je s leđa srušio Hakana Calhanoglua, a precizan s bijele tačke bio je, očekivano, Zlatan Ibrahimović.

I kada se činilo da je Milan slomio žilavu Romu, Rimljani se još jednom vraćaju. Treći povratak djelo je albanskog stopera Marasha Kumbulle. I taj je gol pao nakon kornera s lijeve strane, i to tako da se lopta sretno odbila do natrčalog gostujućeg igrača koji je to snažno zakucao u mrežu.