Spektakularan meč odigran u turskom šampionatu. U strijelce se upisali i bh. igrači

Spektakularan meč odigran je u turskom nogometnom šampionatu.

Konyaspor i Kasimpasa odigrali su susret sa čak osam postignutih golova (4:4), a važnu ulogu imali su i bosanskohercegovački nogometaši.

Bivši veznjak Sarajeva Amar Rahmanović doveo je Konyu u vodstvo od 2:1 golom u 40. minuti, dok je na drugoj strani na 2:2 izjednačio Haris Hajradinović (46). U burnoj završnici, domaći su na 4:4 izjednačili u desetoj minuti nadoknade drugog poluvremena i to iz penala!

Ibrahim Šehić branio je cijeli meč za Konyu za koju je igrao i veznjak Amir Hadžiahmetović. Obojica su nekada nastupala za sarajevski Željezničar.

Konyaspor je drugi na tabeli sa 49 bodova iz 25 utakmica (vodi Trabzon sa 60), dok je Kasimpasa 13. sa 29.