Šta čekaju naši? Ima bh. pasoš, a igra za Sloveniju: “Da me Bosna pozove, bez razmišljanja bih prihvatio”

Reprezentacija Slovenije u uzrastu do 16 godina danas je u prijateljskom meču poražena od Poljske s 1:4.

Mikolajewski je doveo Poljake u vodstvo golom iz penala u 33. minuti. Wolski u 52. duplira prednost, a samo dvije minute kasnije Mlakar glavom smanjuje vodstvo Poljaka na 1:2. Borkowski je u finišu susreta postigao dva gola za konačan rezultat.

Ipak, ono što nas više interesuje jeste to da je za selekciju Slovenije nastupio talentovani fudbaler Brava, Denis Hamulić. Ovaj mladić već je upisao nekoliko nastupa za omladinske selekcije Slovenije, a zanimljivo je da pored pasoša te države, ima i pasoš Bosne i Hercegovine.

Iz izvora bliskih igraču saznajemo kako bi, ukoliko bi stigao poziv iz Bosne i Harcegovine, isti Denis bez razmišljanja prihvatio. Nadamo se da će ljudi koji su zaduženi za mlađe bh. selekcije imati sluha za ovo, te da nećemo dozvoliti da nam druga reprezentacija ukrade i ovog igrača.