Strašno: Edin Džeko zaigrao nakon povrede i opet se povrijedio u dresu Intera

I

nter je u veoma uzbudljivom derbiju 13. kola Serije A savladao prvenstvenog lidera rezultatom 3:2 na stadionu Giuseppe Meazza.

Napoli je poveo u 17. minuti lijepim pogotkom, da bi osam minuta kasnije Calhanoglu izjednačio udarcem s bijele tačke (prethodno lopta pogodila Koulibalyja u ruku).

Pred sami kraj prvog poluvremena Inter dolazi do preokreta. Nakon ubačaja iz kornera loptu je glavom okrznuo Perišić i iz teškog ugla poentirao. Lopta je jedva prešla gol-crtu.

Domaćin je vodstvo povećao u 61. minuti preko Lautara Martineza, da bi pravim projektilom Dries Martins u 78. minuti pogodio za 3:2 i vratio nadu Napolitancima da bi mogli izbjeći poraz. No, to se nije dogodilo, čak ni kada je u nadoknadi čudesno Handanović odbranio pokušaj Ruija… Inter je upisao ogromna tri boda u derbiju.

Edin Džeko je ušao u posljednjih pola sata meča. Imao je i sudar sa golmanom gostiju Ospinom te je utakmicu okončao sa zavojem na glavi.