Suza suzu stiže. Neymar se slomio nakon ispadanja sa Mundijala

Neymar je radovao, ali je na kraju plakao.

Nakon poraza od "Vatrenih", najveća brazilska zvijezda i strijelac njegovog jedinog pogotka, Neymar, neutješno je plakao, prenosi Net.hr.

Neymar: Tješio ga iskusni saigrač

Brazilski as neutješno je plakao na terenu. Tješio ga je iskusni Dani Alves. Nije tajna koliko je Neymar htio osvojiti Svjetsko prvenstvo u Kataru sa svojim Brazilom, ali na to će ponovo morati pričekati…

U polufinale ide reprezentacija Hrvatske. "Vatreni" su savladali Neymarov Brazil boljim izvođenjem penala.

Regularni tok utakmice bio je 1:1. Hrvati su u penalima slavili sa 4:2. Heroj susreta bez sumnje je golman Dominik Livaković. „Vatreni“ sada čekaju protivnika iz duela u kojem se večeras sastaju Argentina i Holandija, javlja AA.

Selektor "Vatrenih“ Zlatko Dalić može biti zadovoljan onim što su njegovi igrači pokazali u prvom poluvremenu prvog četvrtfinalnog susreta protiv petorostrukog svjetskog prvaka Brazila, odigranog na City Education stadionu u katarskom Al-Rayyanu.

Vinicius je imao prvi šut u okvir gola u petoj minuti utakmice, No, lagan je to bio posao za hrvatskog golmana Dominika Livakovića.

Potom se Borna Sosa u 12. minuti odlično probio po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor no tamo se nije najbolje snašao Ivan Perišić. U prvim minutama osjetio se čak i blagi pritisak Hrvatske.

Sjajne odbrane Livakovića

Brazilci potom u naletu u 20. minuti, dupli pas Viniciusa i Richarlisona. Nakon toga Vinicius dolazi do prostora za udarac. Ali, Gvardiol je odlično postavljen u odbrani Hrvatske. Nije prošla opasnost po Hrvate. Neymar je potom došao do lopte ali šutao direktno u Livakovića.

Vinicius je u 42. minuti srušen na samoj ivici kaznenog prostora. Slobodan udarac izveo je Neymar. Lopta je zakačila nekog u živom zidu Hrvatske. No, to nije zbunilo odlično postavljenog Livakovića. Prvo poluvrijeme okončano je bez golova.

Visokim tempom počelo je i drugo poluvrijeme. U 55. minuti Richarlison je odlično uposlio Neymara koji je šutirao, ali ponovo Livaković na visini zadatka.

Pritisak Brazila i u nastavku, Paqueta je imao priliku pogoditi za vodstvo Brazila, Livaković je ponovo spasio “Vatrene”. U nastavku još jednom su Neymar i Paqueta pokušali zaprijetiti golu Hrvatske, ali tvrđava sa imenom Livaković je čini se neosvojiva.

Apsolutna dominacija Brazilaca u drugom poluvremenu, Hrvatska bez šuta u okvir gola, pune ruke posla za Livakovića, dok je golman Brazila Alisson praktično bio bez intervencije.

Bez golova u regularnom toku

Nije bilo golova do kraja regularnog toga utakmice, susret prvog četvrtfinala Mundijala nastavljen je u produžecima.

U prvom produžetku i dalje vidan pritisak Brazila, Hrvatska tu i tamo imala par prilika, da bi Neymar u 106. minuti odlično prošao najprije Sosu, potom i Livakovića, te pogodio za 1:0 i pribilježio svoj 77. pogodak u dresu reprezentacije Brazila.

Kada se činilo da su šanse za penale vrlo male, Bruno Petković je u 118. minuti na veliku radost hrvatskih navijača pogodio za izjednačenje, asistirao je Mislav Oršić. Pogodak Petkovića bio je praktično i prvi udarac u okvir gola reprezentativaca Hrvatske u ovoj utakmici. Bez pobjednika ni nakon produžetaka, uslijedili su penali.

U redovima Hrvatske iz penala su bili precizni Vlašić, Mayer, Modrić i Oršić, dok je u redovima Brazila strijalc bio Casemiro, a promašili su Rodrygo i Marquinhos. Hrvatska nakon 4:2 u penalima postaje prvi polufinalista Mundijala u Kataru.

U drugom četvrtfinalnom susretu snage će večeras odmjeriti Argentina i Holandija. Sutra su na rasporedu preostale dvije utakmice između Engleske i Francuske, te Maroka i Portugala.