Svjetsko prvenstvo: Izabran najljepši gol. Evo kako je Brazilac pocijepao mrežu Srbije

Svjetsko prvenstvo u fudbal je završeno. Sada je proglašen najljepši gol u Kataru.

Za najbolji je proglašen zgoditak Brazilca Richarlisona na meču protiv Srbije za pobjedu "Karioka" rezultatom 2:0.

Svjetska fudbalska organizacija (FIFA) saopćila je danas da je Richarlisonov gol dobio najviše glasova u izboru za najljepši pogodak Mundijala u Kataru.

Brazilski as Richarlison postigao je pogodak u 73. minuti meča kojeg je Brazil igrao protiv Srbije u grupi.

Brazil je savladao Srbiju s 2:0. Oba gola postigao je Richarlison i to u 62. i 73. minuti.

Drugi će ostati upisan kao zvanično najljepši na Svjetskom prvenstvu.

Postigao ga je tako što je elegantno primio loptu koju mu je na sredinu šesnaesterca proslijedio Vinicius Junior.

Potom je Richarilson akrobacijom i šutom iz okreta poslao u nebranjeni dio mreže srbijanskog gola. Bio je to gol koji je obilježio Svjetsko prvenstvo.