Svjetsko prvenstvo: Ne ide bez Manea. Nizozemci na kraju slomili Senegal, zabili Gapko i Klaassen

Svjetsko prvenstvo u nogometu se zahuktava. Odigrana je već treća utakmica u Kataru.

Nogometaši Nizozemske došli su do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu u Kataru u okviru grupe A.

Na stadionu Al Thumama u Dohi slavili su protiv Senegala golovima Cody Gakpa i Davyyja Klaassena u samom finišu utakmice na stadionu Al Thumama u Dohi.

Svjetsko prvenstvo: Prijetila oba rivala

U izjednačenoj utakmici prijetile su obje reprezentacije. Senegal se unatoč neigranju svoje prve zvijezde Sadio Manea predstavio u dobrom svjetlu, No, afrički je prvak na kraju ipak ostao bez ičega, prenosi HRT.

Presudio mu je prvo Cody Gakpo pogotkom glavom u 84. minuti. Potom je pogodio i Davy Klaassen devetoj minuti zabio za konačnih 2:0.

Utakmica je od početka bila vrlo otvorena. Senegal se nije ni malo uplašio na papiru favorizirane Nizozemske te je od prve minute krenuo s napadima. Prvu pravu šansu imala je ipak Nizozemska kada je u četvrtoj minuti ubacio Gakpo. Na loptu nisu uspjeli na pravi način reagirati ni Bergwijn ni Janssen.

Ni malo se Senegal nije ispuhao žestokim startom te je nastavio sa svojom ofenzivnom igrom. Brzo su Senegalci dolazili na 20-ak metara od nizozemskih vrata, mnogo puta su akcije mirisale na pravu opasnost.

Šansa de Jonga

No, aktuelni afrički prvak u tom uvodnom dijelu ipak nije opasnije zaprijetio Noppertu.

Na drugoj strani najveća opasnost je dolazila od strane rastrčanog i razigranog Gakpa. Najbliže golu Nizozemska je bila u 19. minuti.

Sijevnuo je njen kontranapad. Odjednom se De Jong našao u idealnoj poziciji za pogodak. No, De Jong se zapetljao u bespotrebnim driblinzima čime je šansa propala.

Do kraja poluvremena ritam se barem malo smirio s obje strane. Senegal je pokušavao dalekometnim udarcima te je u uvodnih 45 minuta najopasniji bio Sarr, a Nizozemska je sve više dominirala posjedom, ali nije došla blizu vodstva.

Rezultat: Senegal - Nizozemska 0:2 (Gakpo 84'. Klaasen 90+8).