Tatar donio pobjedu Sarajevu protiv Borca s dva gola

Fudbaleri Sarajeva slavili su protiv Borca u Banjoj Luci na punom Gradskom stadionu rezultatom 2:0 golovima Benjamina Tatara.

Tokom većeg dijela utakmice su dominirali, a poveli su u 42. minuti pomalo tragikomičnim pogotkom.

Nakon vrlo dobre akcije po lijevoj strani, na desetak metara lopta je došla do Benjamina Tatara, on je šutirao nespretno, a lopta se od Lučićevih ruku odbila kroz njegove noge i prešla gol liniju.

Dotad je Lučić bio ponajbolji igrač domaćina, nekoliko puta je dobro reagirao.

U nastavku je Sarajevo igralo svoju igru, a Borac je donekle proigrao kada je iz igre izašao Goran Zakarić.

U 53. minuti utakmica je na 20 minuta bila prekinuta zbog požara ispod reflektora, a nakon što su igrači ponovo izašli na teren, bordo tim postigao je još jedan gol preko Banjamina Tatara, u 70. minutu.

Do kraja meča Sarajlije su sačuvale prednost i ukljnjižile tri vrijedna boda.