Teniska bajka se nastavlja, 103. igračica svijeta izborila polufinale Wimbledona

Njemačka teniserka Tatjana Maria prva se plasirala u polufinale Wimbledona.

Ova 103. igračica svijeta je bila bolja od šest pozicija bolje plasirane Jule Niemeier rezultatom 2:1. Po setovima je bilo 4:6, 6:2, 7:5 za dva sata i 20 minuta igre.

Maria ima 34 godine i dvoje djece, ali je to nije spriječilo da prije ovog meča izbaci petoplasiranu Mariju Sakari, kao i 17. igračicu svijeta Jelenu Ostapenko.

Grkinju je savladala sa "nulom", ali nije bilo baš tako lako s obzirom na to da je Sakari imala priliku u drugom setu da se vrati kada je vodila sa 5:2, prenosi B92.

Još neizvjesnije je bilo protiv latvijske teniserke koja je imala dvije meč lopte u drugom setu, a potom i brejk prednosti u odlučujućem. To nije bilo dovoljno, kao što ni Sorani Kirstei u drugom kolu protiv njemačke teniserke kada je vodila sa 3:0 u odlučujućem setu.

Slično je bilo i na ovom meču. Njena zemljakinja je bolje otvorila meč i osvojila prvi set. Uslijedio je brz odgovor Marie u drugom, ali Niemeier je u trećem setu imala prednost brejka na 2:4.

Ubrzo je stečena prednost propuštena, a potom je i čitav meč ispustila na sopstveni servis novim brejkom Marie.

Ona će u polufinalu igrati sa boljom iz duela Marije Buzkove i Ons Jabur.