Težak poraz Željezničara od trećeligaša iz Srbije

Željezničar je danas u Gornjem Milanovcu odigrao prijateljski meč protiv domaćeg Takova, a ovaj srbijanski trećeligaš je nanio težak i ubjedljiv poraz Plavima od 3:0.

Ova utakmica je bila svojevrstan “remake” duela iz 1981. godine, kada je Željo također gostovao Takovu, a kao i danas, povod je bio obilježavanje rođendana ovog kluba.

Igrači Željezničara pružili su dosta slabu partiju i motivisani domaćin je to iskoristio da dođe do ubjedljivog trijumfa od 3:0.

Počeo je Željezničar utakmicu sa rezervistima, a od početka smo gledali otvorenu igru s obje strane i gledaoci su imali šta vidjeti.

U 33. minuti ogromnu šansu za domaće imao je Grkajac, koji čak i zaobilazi Muftića, ali potom šutira u spoljni dio mreže.

Prijetio je i ranije Željezničar s nekoliko dobrih akcija, ali do velike šanse doalze Plavi u 42. minuti kada mladi Jaganjac ne uspijeva da pošalje loptu u gol.

Pokušavali su u prvom dijelu i Bekrić i Gasal, ali bezuspješno.

Na startu drugog poluvremena Takovo dolazi do vodstva, a mrežu Plavih je zatresao Bojan Gočanin sjajnim udarcem sa 25 metara.

Nepune tri minute poslije Takovo stiže i do drugog gola, a ovaj put je strijelac bio Grkajac nakon kornera za 2:0.

U 62. minuti Milinković je bio u velikoj šansi, ali očajno je pokušao lobovati golmana Željezničara.

Nekoliko minuta poslije Hrelja prijeti domaćinu, ali njegov šut ide preko gola. U 71. minuti Željo prima i treći gol, a ovaj put je Muftića savladao Nikola Grković…

Pokušavao je Željo u finišu ublažiti ovaj poraz, ali bezuspješno. Završilo je s visokih 3:0.