Težak poraz Zmajeva na startu Eura: Švedska je jednostavno bila prejaka

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je ubjedljivi poraz u prvom kolu Evropskog prvenstva, Šveđani su u potpunosti opravdali ulogu favorita u ovom meču, te su ubjedljivo savladali naš nacionalni tim.

Zmajevi su samo početkom meča imali neriješen rezultat (1:1), kada je Perić realizovao sedmerac.

Ostatak poluvremena je bio jednosmjerna ulica. Šveđani su imali vodstvo od 5:1 u šestoj minuti, zatim 9:4, a potom i sedam golova prednosti (13:6) u 23. minuti.

Pogotkom Lukića naši momci smanjuju na 14:9, da bi zatim Skandinavci vratili na sedam pogodaka distance (16:9) golom Petterssona.

Prvih 30 minuta zaključeno je rezultatom 17:11.

U žestokom ritmu Šveđani su nastavili u drugom dijelu. Novim golom Petterssona dižu na 20:11 u 36. minuti, da bi četiri minute prije kraja preciznim udarcem Mellegarda, koji se raspucao u drugom poluvremenu, poveli sa velikih 12 pogodaka razlike (29:17), piše SC.

Susret je okončan rezultatom 30:18.

Naredni meč reprezentacija BiH igra u subotu protiv Španije.