Težak poraz Zmajeva: Poljska – BiH 3:0

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Wroclawu od selekcije Poljske sa 3:0, u susretu četvrtog kola Lige nacija. Dušan Bajević u Poljskoj je izveo isti sastav kao protiv Sjeverne Irske u polufinalu baraža. Zmajevi su dobro ušli u meč. Prilike su odmah na početku imali Pjanić i Krunić. A onda...

U 16. minuti Lewandowski pada na ivici kaznenog prostora nakon duela sa Ahmethodžićem. Sudija Pawson pokazuje crveni karton našem štoperu i put u svlačionicu.

Naši nogometaši su se bunili, ali promjene odluke nije bilo, još je i Džeko zaradio žuti karton zbog prigovora.

Utakmica poprima suprotan tok, Poljaci imaju inicijativu, i vidi se da imaju igrača više. Zmajevi su u finišu prvog poluvremena primili dva gola.

Na odbijenu loptu, Lewandowskom matira Šehića u 40. minuti, a u sudijskoj nadoknadi Linetty pogađa glavom na asistenciju kapitena.

Dominacija Poljaka nastavljena je i u drugom poluvremenu, a u 52. minuti Lewandowski, nakon jedne dubinske lopte postiže svoj drugi pogodak na večerašnjoj utakmici za visokih 3:0, što se pokazao kao konačan rezultat.

Nisu pomogle izmjene Bajevića. Uveo je Prevljaka, Gojaka, Hajradinovića i Miloševića. Jedina šansa koju smo napravili desila se u 65. minuti kada je Szczesny izbacio loptu u korner nakon pokušaja Cipetića.

Pored tri postignuta gola Poljska je imala još nekoliko dobrih prilika, ali je golman Šehić u nekoliko navrata uspio svojim odbranama sačuvati gol i spasiti bh. tim potpune katastrofe.

Završeno je sa 3:0.

Zmajevi su posljednji u svojoj grupi sa 2 boda, dok je Poljska poslije remijem Italije i Nizozemske (1:1) izbila na prvo mjesto. Naredni rival bh. reprezentacije je Nizozemska. Taj meč će se igrati 15. novembra u Amsterdamu.

Poljska - Bosna i Hercegovina 3:0 (Lewandowski 40', 52', Linetty 45'+1)

Poljska: Szczesny, Kedziora, Glik, Bednarek, Reca, Goralski, Linetty, Jozwiak, Klich, Grosicki, Lewandowski.

BiH: Šehić, Saničanin, Ahmethodžić, Cipetić, Kolašinac, Pjanić, Hadžiahmetović, Cimirot, Krunić, Džeko i Višća.