Totalni potop Barcelone: Ronaldo i ekipa slavili sa 3:0

Barcelona je na domaćem terenu poražena 3:0 od Juventusa u utakmici zadnjeg kola grupne faze Lige prvaka u grupi K.

Golove za Juventus zabili su Cristiano Ronaldo i Weston McKennie. Portugalac je zabio dva kaznena udarca koja mu je poklonio mladi stoper Barcelone Araujo.

Prva prava akcija na susretu bila je kada se Ronaldo u 12. minuti sjurio u kazneni prostor s loptom i izborio penal za Barcelonu nakon što ga je mladi stoper Araujo srušio neiskusnom reakcijom. Ronaldo je uzeo loptu i mirno zabio s bijele tačke za vodstvo.

Pet minuta kasnije u strijelce se upisao i Weston McKennie koji je prekrasno zabio za 2:0. Juan Cuadrado je ubacio u šesnaesterac, a loptu je dočekao Weston McKennie i prekrasnim volejem zabio uz desnu stativu.

S ovim rezultatom otišlo se na poluvrijeme bez pravih prilika Barcelone u prvom dijelu. Isto se nastavilo i u drugom, kada je konačnih 3:0 postavio Ronaldo novim golom, ponovno s bijele tačke.

Tokom gužve u kaznenom prostoru Barcelone u 50. minuti utakmice stoper Barcelone Araujo igrao je rukom. Sudija je pregledao snimku i odredio novi penal za Juventus. Ronaldo je ponovno bio precizan.

SASTAVI

Barcelona: Teg Stegen - Araujo, Lenglet, Dest, Jordi Alba - Pjanić, De Jong - Trincao, Messi, Pedri - Griezmann.

Juventus: Szczesny - De Ligt, Bonucci, Danilo - Alex Sandro, Ramsey, Arthur, McKennie, Cuadrado - Cristiano Ronaldo, Morata.