Tottenham bez Kanea očitao lekciju skupocjenom Manchester Cityju

Manchester City je doživio poraz od Tottenhama na startu sezone u Premier ligi, a pobjedu Spursima donio je Heung-Min Son (1:0).

Prvak je dobro počeo utakmicu i prijetio preko Fernandinha i Joao Cancela. Do kraja prvog dijela Lucas je imao dobru šansu za londonski klub, a Riyad Mahrez za Spurse. U finišu poluvremena Son je bio u odličnoj situaciji, ali poslao je loptu pored gola.

Son je u 55. minuti postigao pogodak za vodstvo Spursa. Južnokorejanac je noćna mora Građanima. Ovo je bio sedmi pogodak Sona protiv Tottenhama, a samo je više dao protiv Southamptona (11). U ligi je samo Jamie Vardy dao više golova Građanima pod vodstom Pepa Guardiole (9).

Steven Bergwijn je u 60. minuti mogao udvostručiti prednost domaćih. Jack Grealish i Kevin De Bruyne su imali velike prilike, no ostalo je 1:0. Ovo je bio treći uzastopni poraz Građana na gostovanju Tottenhamu u Londonu.

U redovima Tottenhama nije bilo Harryja Kanea.